Международен турнир по кикбокс се проведе в Козлодуй

Международен турнир по кикбокс се проведе в Козлодуй От 10 до 12 юни, в спортна зала „Христо Ботев” се проведе петото издание на Международния турнир по кикбокс, стил лоу кик, „Купа на АЕЦ „Козлодуй”. Събитието е част от Общински спортен календар 2022 г., организира се от месния СК „ГОЛДЪН БОЙС” и е под егидата на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай (БККМТ). В него взеха участие 237 състезатели от България, Израел, Сърбия, Гърция и Молдова. Двубоите започнаха още в петъчния ден и се провеждаха на 2 ринга. В събота по обяд се проведе церемония по откриване на събитието, на която Секретарят на Община Козлодуй, Лиляна Рашкова, приветства бойците и им пожела успех в състезанието. Първо място в отборното класиране, с общо девет златни и един сребърен медал, спечели варненския СК „ВОКИЛ”. Второто място отиде при СК „ШУМЕНСКА КРЕПОСТ”, гр. Шумен, с 8 златни медала, а почетното трето място бе присъдено на СК „СКОРПИОН”, гр. Плевен, с актив от 5 златни медала. Любезните домакини се бяха погрижили да има отборно класиране и при подрастващите, от 7-8 до 13-14 години. В него първото място бе присъдено на СК „РИНГ”, гр. Каварна, с 4 златни и 3 сребърни медала. На второ място с 4 златни и 1 сребърен се класира СК „ВОКИЛ”, гр. Варна. Трети се нареди СК „ШУМЕНСКА КРЕПОСТ”, гр. Шумен. За най-техничен млад състезател на турнира бе избран състезателят на СК „ВОКИЛ”, Георги Димов, състезаващ се при 11-12 годишните, до 33кг. Той спечели и двете си срещи, срещу представител на Израел и клуба домакин. Почетна купа бе връчена на Георги Вачев – член на УС на БККМТ, председател на СК „ГОЛДЪН БОЙС” и организатор на събитието, както и на СК „МИНОТАВЪР”, гр. Бяла, за отбор с най-много състезатели. Председателят на БККМТ, Галин Димов заяви: „Останах очарован от гостоприемството на гр. Козлодуй и в частност от колегата Георги Вачев. Освен за всичко свързано с турнира той се беше погрижил и осигурил обяд за всички участници в съботния ден. Атмосферата беше страхотна. Изиграха се и няколко специални финала в „Нощта на шампионите”. С всяка изминала година този международен турнир става все по-предпочитана дестинация и привлича повече държави участници”. С този турнир приключи първата част от Държавния спортен календар по кикбокс. Oт 31 юли до 12 август следват сборните лагери на националния отбор в Национална спортна база „Спорт палас”. В турнира нашият СК „ГОЛДЪН БОЙС” се включи с 13 състезатели, които за пореден път направиха силен турнир. Мартин Цветков и Мирослав Георгиев станаха шампиони в своите категории. Преслав Тоев, Цветимир Иванов, Велислав Стефанов, Георги Младенов, Ивайло Огнянов, Светослав Георгиев взеха сребърни медали. Денислав Димитров, Антонио Тончев, Росен Плешоев и Николай Кръстев остана с бронз. Станислав Тоев остана пети. „Всички състезатели се представиха достойно. Антонио Тончев, Цветимир, Николай и Росен направиха дебют на кикбоксовия ринг. Бяха много убедителни в квалификационите срещи, като не оставиха съмнение в съдиите кой е победителят. Мартин Цветков и Мирослав Георгиев спечелиха по безапелационен начин своите финали. За мен въпреки, че не успя да спечели финалната битка, големият герой на това състезание за нашия отбор е Георги Младенов (Гого). Той се изправи срещу много титулован състезател от Молдова, с отличия от европейски и световни първенства. Гого спази тактиката на сто процента и затрудни максимално своя съперник. Само първоначалното притеснение от голямото име не му позволи да спечели мача. Доволен съм от всички състезатели, а сега продължаваме подготовка за турнир в Гърция” сподели треньорът и председател на СК „ГОЛДЪН БОЙС”, Георги Вачев.