Два медала за Василена в Русе

С два сребърни медала се върна състезателката Василена Антонова от АК „Ивайло Младенов“-Враца от международния турнира Младост в Русе. Тя бе надбягана от Пламена Чакърова СКЛА Ботев-Пловдив на 100 м  с препятствия и от Радина Величкова на 100 м гладко бягане. Чакърова (Ботев – Пловдив) закъсня на старта в силната серия, но след това с лекота победи с 14.17 с насрещен вятър 1.0 м/с. Втора завърши Василена Антонова (Ивайло Младенов – Враца) 14.63, а трета Вероник Жекова (Супер спорт – Варна) 15.00. Радина Величкова (Ботев – Пловдив) подсказа за отличната си форма с победа в серията с 12.09 при насрещен вятър 3.1 м/с. Пловдивчанката не срещна конкуренция на финала и с 11.96 (1.9) зае четвърто място в европейската ранглиста при тази възраст. Василена Антонова (Ивайло Младенов – Враца) спечели втория си сребърен медал от състезанието с 12.53, а Елизавета Шевченко (Атлетик – София) завърши трета с 12.66.