Монтана приключи първенството с бронз

Волейболистите на Монтана приключиха участието си в първенството на Супер Волей. В зала „Младост“ момчетата на треньора Даниел Пеев отстъпиха с 0:3 гейма на Нефтохимик /Бургас/ в четвъртата полуфинална среща. Така с 3:1 победи „нафтата“ се класира за седмия си пореден финал.

Нефтохимик поведе в първата част, Монтана изравни 5:5, но до тук. До края бургазлии доминираха и затвориха гейма на 19 точки. В следващия домакините водеха с 12:6. Нефтохимик направи обрат за 18:19. Последва смяна на водачеството, каза 26-та точка за гостите дойде след преглеждане на видеоповторение. За 27:25 път домакините имаха сериозни претенции към съдиите. Третата част отново започна с раздори с главни действащи лица арбитрите и недоволство от играчи и ръководство на Монтана. Домакините се оказаха догонващи. Любослав Симеонов направи обрат за 17:16. Малко остана на монтанци да спечелят гейма, но след 25:23 точки Нефтохимик спечели чисто с 3:0. За нея най-резултатен бе Николай Учиков с 15 точки (2 аса, 1 блокада), 12 точки добави Юлиус Фиркал (1 блокада). За Монтана Любослав Симеонов бе над всички с 16 точки (4 блокади). Така на финала най-вероятно Нефтохимик ще се изправи срещу Хебър /Пазарджик/. За Монтана остават бронзовите медали в първенството, след третото място в редовния сезон.