Монтана надигра Ботев ІІ, вкара само един гол

Монтана се наложи с 1:0 над Ботев ІІ /Пловдив/ в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Домакините направиха куп пропуски и трепереха до края на мача.

В 8-та минута момчета на треньора Светлан Кондев създадоха първата си ситуация. Леандро Мартис проби от ляво и намери Мехди Уамри, но вратарят на гостите Християн Славков изби удара му. След изпълнението на корнера с глава Айтов нацели лявата странична греда на „канарчетата”. Ботев ІІ можеше да открие резултата в 16-та минута. Тогава Юсеин Касов се възползва от грешка в центъра, напредна и остана сам срещу вратаря на Монтана. Ферди Мюмюнов извади рефлекс и отклони с крак топката в корнер. Три минути по-късно вратарят на гостите разпери ръце и отби удар от непосредствена близост на Мартис. Стражът на пловдивчани се справи и с шута на Фудил Идрисс в 26-та минута, но при добавката на Мехди Уамри не успя и Монтана откри резултата 1:0. През втората част монтанци заиграха в половината на гостите. В 58-та минута обаче Ботев ІІ можеше да изравни, но Мюмюнов излезе предвидливо и закова топката в краката си след удар от близо на Никола Гелин.

Монтана – Ботев ІІ 1:0 /1:0/

1:0 Уамри /26/

Монтана: Мюмюнов, Башлиев, Цонков, Буров, Йорданов /к/, Идрисс /80-Николов/, Мартис, Каменов, Цеков /56-Карачоров/, Айтов, Уамри /88-Кръстев/

Ботев ІІ: Славков, Работов, Чернев, Христов, Балинов /к/, Пройчев, Вуцов /69-Трифонов/, Цончев /58-Попов/, Данчев, Гелин /58-Гичев/, Касов /82-Земярско/

Жълти картони: Цонков, Айтов /Монтана/; Вуцов, Земярски /Ботев ІІ/

Главен съди: Геро Писков

Помощници: Георги Великов, Дарин Иванов

Стадион „Огоста”: без публика