Монтана загря за Целе с успех над Славия

Баскетболистките на Монтана стартираха с победа шампионата при жените. В зала „Младост” монтанчанки се наложиха с 89:47 точки над столичния Славия.

Домакините взеха инициативата още в началните минути и водени от много силно стартиралата Христина Иванова, след първата четвърт се откъснаха с 26:12. Серия от 7:0 в полза на Монтана даде старт на втория период, след което те поддържаха разлика от около 20 точки и на почивката водеха с 48:24.

След подновяването на играта темпото спадна. Титулярките на Монтана получиха почивка и срещата доиграха момичетата с по-малко игрови минути.

Александра Петрова завърши с 21 точки и 8 борби за успеха. Христина Иванова вкара 17 точки, с 13 и 12 борби е Марая Кинг, Санта Окоцките-Балтокиене реализира 11 точки, 10 добави Виктория Стойчева.

За Славия единствено Виолета Григорова завърши с двуцифрен актив, вкарвайки 12 точки. С 9 е Вероника Джикова. В сряда Монтана е домакин на словенския Цинкарна Целе, мач от 4-ия кръг на Адриатическата лига.