Локо (Мездра) отстъпи пред бронзовия медалист Локомотив (Горна Оряховица)

ХК Локомотив (Мездра) отстъпи като гост пред бронзовия медалист през миналия сезон ХК Локомотив (Горна Оряховица) с 36:28 (на полувремето 22:13). Двубоят от третия кръг на първенството в „А“ РХГ мъже се игра в спортна зала „Никола Петров“ в гр. Горна Оряховица.

Железничарското дерби предложи бърз и динамичен хандбал. Домакините поведоха още в самото начало на срещата - 4:2 в 5-ата мин., 8:4 в 10-ата мин., 12:7 в 15-ата мин., 14:11 в 20-ата мин., 18:12 в 25-ата мин., и се оттеглиха на почивката с 9 гола преднина - 22:13. В началото на второто полувреме гостите се опитаха да направят обрат като между 35-ата и 40-ата минута отбелязаха 5 безответни гола. Постепенно горнооряховчани успяха да си върнат инициативата, отбранявайки се умело и контраатакувайки на скорост, и в крайна сметка затвориха мача при резултат 36:28.