Левски загуби с 2:3 от Литекс

С гол от дузпа в 87-та минута Литекс спечели с 3:2 гостуването на Левски /Лом/

Във 2-та минута далечен удар на Лука Стоянович бе спасен от вратаря на Литекс Шаламанов.
След центриране от фаул на Митко Митков с глава Мар Емилио-Папазов изведе напред гостите в 13-та минута.
В 21-та далечен шут на Гален Ненов с плонж бе избит от Шаламанов в корнер. В 28-та минута Гущеров бе съборен в наказателното поле и Левски получи дузпа. Гущеров обаче не успя от бялата точка, след като Шаламанов изби в корнер. Две минути по-късно Раиф Мурадов засече с глава центриране от ъглов удар на Даниел Пехливанов за 1:1.

В 51-та минута Литекс излезе напред, след като с глава Петко Ганев засече центриране от корнер 1:2. Даниел Пехливанов зсвче центриране от дясно на Ваньо Илиев за 2:2. В 87-та вратаря Дамянов събори Капитанов и съдията даде дузпа. Капитанов я вкара и Литекс спечели с 2:3.

Левски – Литекс (Ловеч) 2:3
Левски:
 12.Дамян Дамянов, 6.Гален Ненов,11.Васил Сапунджиев, 13.Раиф Мурадов (68-18.Ваньо Илиев), 21.Петър Генчев, 14.Деян Иванов, 77.Даниел Пехливанов, 4.Николай Христов, 9.Андон Гущеров (61-10.Йордан Георгиев), 17.Акрам Салки, 20.Лука Стоянович. Треньор: Ивайло Василев.

Литекс: 99.Илия Шаламанов, 34.Александър Бучков, 11.Галин Минков, 5.Петко Ганев, 22.Пламен Николов-кап., 4.Джейхан Зайденов, 23.Никола Георгиев, 14.Петър Чалъков (46-10.Христо Радков), 21.Илиян Капитанов, 17.Марк-Емилио Папазов, 19.Митко Митков (78-8.Стефан Неделчев, 88-97.Кристиян Апостолов). Треньор: Живко Желев.

(Голмайстори: 0:1 Марио-Емилио Папазов (12), 1:1 Раиф Мурадов (30), 1:2 Петко Ганев (51), 2:2 Даниел Пехливанов (76), 2:3 Илиян Капитанов (88-дузпа).

Главен съдия: Кристиян Колев.

Асистенти: Иван Копчев, Ивелин Рашев.

Жълти картони: Деян Иванов, Петър Генчев (Левски); Джейхан Зайденов, Петър Чалъков, Александър Бучков (Литекс).

Стадион: „Дунавски юнак“ - 250 зрители.