Монтанчани елиминираха Локомотив (Мездра) в турнира за Купата на България

Монтанчани елиминираха  Локомотив (Мездра) в турнира за Купата на България

Състезаващият се в Северозападната Трета лига ОФК Локомотив (Мездра) отстъпи с 1:3 на собствен терен пред втородивизионния ПФК Монтана 1921 в среща от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България. Точни за гостите бяха Идрисс Фудил, Атанас Карачаров и Георги Манолиу, а за домакините се разписа Лионел Матадос. Регионалното дерби изгледах кметът на Мездра Иван Аспарухов и председателят на Областния съвет на БФС - Враца Милен Бельов.

Монтанчани влязоха по-активно в мача и още в самото начало поведоха в резултата. Течеше 6-ата минута, когато след изпълнение на корнер отляво преминалият през школата на Лион белгиец Идрисс Фудил се разписа за 0:1 с ювелирен изстрел от воле от границата на наказателното поле.

Две минути по-късно отново Фудил можеше да удвои, но фалцовият му удар от границата на пеналта срещна напречната греда. В 25-ата минута капитанът на гостите Йордан Йорданов стреля опасно с глава от непосредствена близост в долния десен ъгъл, вратарят на „черно-белите“ Кристиян Дяков обаче демонстрира класа и изби.

Домакините имаха една възможност да изравнят преди почивката: в 32-ата минута плеймейкърът Пламен Венелинов излезе на чиста стрелкова позиция, но шутира на сантиметри от левия страничен стълб.

След антракта монтанчани продължиха да доминират на терена, пропуски направиха Владислав Цеков-Каската и влезлият в началото на второто полувреме Атанас Карачаров.

Така се стигна до 60-ата минута, когато голмайсторът на мездренци през миналия сезон Лионел Матадос се пребори за една спорна топка на границата на наказателно поле, напредна на скорост и „копна“ технично топката над излезлия да го пресрещне противников страж Ферди Мюмюнов за 1:1.

В 78-ата минута централният защитник на домакините Васислав Димитров сгреши фатално в зоната на палантерията, Атанас Карачаров му открадна топката и с лекота отново изведе гостите напред - 1:2.

Седем минути по-късно току-що влезлият в игра Георги Манолиу се възползва от поредната груба грешка в отбраната на съперника, този път на десния бек Мариян Кусев, и оформи крайното 1:3.

На 1/16-финалите от турнира за националната купа ПФК Монтана 1921 ще приеме на 21 септември елитния ЦСКА 1948 (София).

ОФК Локомотив (Мездра) - ПФК Монтана 1921 1:3 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Идрисс Фудил (6 мин.), 1:1 Лионел Матадос (65 мин.), 1:2 Атанас Карачаров (78 мин.), 1:3 Георги Манолиу (85 мин).

ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров (кап.), Васислав Димитров, Петьо Петков (88 мин. Паоло Петков), Митко Красимиров (61 мин. Ивайло Златев), Гроздан Илиев (67 мин. Методи Янков), Давид Стоянов, Николай Ганчев (88 мин. Радослав Зарев), Пламен Венелинов, Лионел Матадос. Старши треньор: Николай Нинов.

ПФК Монтана 1921: Ферди Мюмюнов, Александър Башлиев, Стоян Предев, Димитър Буров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов (кап.), Лиандро Мартис (82 мин. Георги Манолиу), Стефан Каменов (61 мин. Николай Николов), Владислав Цеков (61 мин. Росен Кръстев), Идрисс Фудил (90+1-Алекс Тодоров), Стефан Христов (46 мин. Атанас Карачаров). Старши треньор: Светлан Кондев.

Главен съдия: Никола Петров/ Ловеч. Асистенти: Мартин Мачев/ Плевен и Венцислав Банчев/ Ловеч. Четвърти съдия: Станимир Тодоров/ Габрово. Делегат на БФС: Радослав Славов/ Велико Търново.

Жълти картони: Гроздан Илиев, Мариян Кусев, Лионел Матадос (Локомотив); Георги Манолиу (Монтана).

Стадион „Локомотив” - гр. Мездра: 150 зрители.