Локо Мездра обърна Дреновец за купата

Тимът на Локомотив Мездра успя да надделее с 2:3 над домакините от Дреновец в мач от турнира за купата на България. Домакините поведоха в 21 минута с гол след ъглов удар. Три минути по-късно гостите от Мездра изравниха от дузпа, изпълнена от Методи Янков. Отново те поведоха в 33-ата минута след бърза контраатака, когато голмайсторът Матадос отбеляза втори гол. Домакините се втурнаха да изравняват резултата и стигнаха до успех след грешка на вратаря Петков, който улови върната от бранител топка от малкия пеналт. Съдията отсъди пряк свободен удар от линията на вратарското поле и след рикошет в стената топката отиде в мрежата на Локо.

Второто полувреме ще се запомни с атаки и към двете врати, при които гостите стояха малко по-добре. В 86-ата минута те стигнаха до победата с гол на непокрития капитан Генади Петров, който реализира след центриране на Матадос.