Левски Лом с класическа загуба във Велико Търново

Със загуба стартира участието си във Втора лига „Левски“ (Лом). Спечелилият участие в професионалния футбол след близо 30 години ломски отбор бе надигран във Велико Търново от доскорошния участник в Първа лига тим на „Етър“ с 0:3.

Двубоят започна обещаващо за футболистите, водени от Емил Велев. „Левски“ играеше като равен с равен цяло първо полувреме и създаде по-чистите положения за гол. В 29 мин. отлично центриране на Лъчезар Георгиев изведе Андон Гущеров очи в очи с вратаря на домакините, нападателят перфектно пое топката, но със самоотвержена намеса Мариян Иванов му попречи да нанесе голов удар. Отново Георгиев, в 35 мин., центрира от фаул в наказателното поле, където Кристиян Григоров се извиси и вкара с глава, но голът бе отменен заради засада.

Второто полувреме започна със силен натиск на „Етър“, а „Левски“ от минута на минута губеше контрол върху мача. Домакините изцяло владееха топката и редяха атака след атака срещу вратата на гостите. Логичното, с оглед събитията на терена, се случи в 63 мин., когато Ловрен Кнежевич откри резултата за домакините. При гола останаха съмнения за засада, но попадението бе зачетено. Последваха нови атаки на „Етър“ и в 75 мин. Даниел Младенов покачи на 2:0. Единственото положение за гол за „Левски“ бе в 81 мин., когато Мариян Огнянов успя да се измъкне между трима защитници на „Етър“ и от трудно положение нанесе удар, минал на сантиметри от вратата на домакините. В добавеното време „болярите“ направиха резултата класически след втори гол на Даниел Младенов.

„Очаквахме тежък мач. Първото полувреме стояхме много добре на терена, имахме и положения. Необяснимо за мен е този наш срив след почивката, всичко се обърка. Допуснахме твърде близо отбора на „Етър“ до нашето наказателно поле, играта ни тотално се накъса. Да, ние сме нов отбор, ще анализираме къде сгрешихме в този мач, но е факт, че трябва значително да подобрим играта си. Още в следващия ни мач, ще видите съвсем друг отбор.“ – заяви след мача Емил

ФК „Лeвски 2020“ (Лом) игра в състав:
1. Диян Вълков, 18. Ваньо Иванов, 13. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров, 11. Васил Сапунджиев, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов (к), 7. Георги Иванов, 9. Андон Гущеров, 8. Даниел Кутев, 17. Бапианга Танга (22. Цвети Неделчев, 14. Дамиен Мари, 20. Йорам Зандвлие, 10. Йордан Георгиев, 21. Мариян Огнянов)

Във втория кръг от Втора лига „Левски“ (Лом) е домакин на „Созопол“. Двубоят е на 31 юли 2021 г., събота, от 18:30 ч. на градския стадион