Пъстрина спечели дербито на с. Николово

Пъстрина 2012 спечели дербито на село Николово. Шампионът на четвърта монтанска футболна дивизия разби с 6:0 Вихър. Приятелската среща се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана. До почивката играта бе равностойна. С гол на Веселин Троянов момчетата на играещия треньор Димитър Нисторов откриха резултата. През втората част едно от новите попълнения на Пъстрина Мирослав Йорданов – Джудиста се отплати с три гола. Последва още един на Троянов и Кристиян Радославов. За новата селекция на Пъстрина освен Джудисти играха още Кристиян Младенов, Георги Миланов и Цветозар Радославов. Това бе втората контрола за Пъстрина след тази с Бдин /Видин/. Вихър не бе в оптимален състав в първата си проверка от лятната подготовка. Повечето от момчетата на играещия треньор Бисер Ефремов са на почивка.