6-годишно дете е шампион на България по шахмат

Шестгодишният Велислав Захариев от Берковица завоюва титлата Шампион на България по класически шахмат! На провелите се Държавни индивидуални първенства за момчета и момичета до 8 и до 10 години в Априлци  момчето, което е състезател на Шахматен клуб „Елит“, се представи фантастично в групата на 8-годишните. Едва шестгодишен, той предизвика фурор, като поведе от самото начало и не изпусна водачеството до последния кръг. Досега толкова впечатляващ резултат не е постиган от дете на такава възраст в близо 20-годишната история на първенствата при малките момчета. Велислав спечели 6 от партиите си, като допусна само едно реми и стана едноличен победител. Резултатите са налице благодарение на таланта и труда в подготовката на малкия шампион.