Нова победа за берковските велосипедисти

Берковските деца велосипедисти отново завоюваха отборно първо място с участието си в III кръг от Републиканския шампионат по Приложно колоездене за деца от 10-12 годишни. Състезанието се проведе в Силистра на 18 и 19 юни. За пореден път спортистите показаха най-добри резултати на теория и на практика. Престижното отборно първо място доближава отбора до спечелването на Комплексната купа, която е и крайната цел. Лошите метеорологични условия не успяха да изплашат децата и съдийския състав и превърнаха състезанието в едно изпитание на волята и уменията на състезателите. В индивидуалното класиране при момичетата Марина Танчева зае първо място, а Анна-Хрисиана Григорова – трето място. При момчетата Мартин Илиев стана първи, а Кристиан Георгиев трети.

Отличното представяне на берковските деца им дава възможност да бъдат включени в разширения състав на Националния отбор за участие в Европейското първенство.