Деца от Монтана печелят турнир по риболов

Децата на ЛРС „Огоста” – Монтана обраха първите места на състезание по риболов, проведено на язовир „Долна вода“ в село Студено буче. Националния  турнир по улов на риба на плувка за деца до 14- годишна възраст под мотото „Детето риболовец може без дрога“, бе организирано от НЛРС-СЛРБ.  В 17-тото издание на турнира  взеха участие 18 състезатели от 3 ловно-рибарски сдружения. Те влязоха в състава на 6 отбора за отборната надпревара. На първо място в индивидуалното класиране с една наказателна точка и 5, 680 кг уловена риба е Лъчезар Кръстев от СЛРД “Огоста” – Монтана. Втора е Дея Савова от СЛРД “Огоста” – Монтана с една наказателна точка и 3,240 кг уловена риба. На стълбичката на победителите се качи и Мартин Георгиев отново от домакините с една наказателна точка и 2,610 кг уловена риба. Наградите на първенците в индивидуалното класиране връчи Борис Цветков, председател на ЛРД „Огоста“ Монтана. Децата на СЛРД “Огоста” Монтана спечелиха и отборната надпревара с 3 наказателни точка и 11,530 кг уловена риба. След тях се нареди отборът на СЛРД „Глиган” Панагюрище с 9 наказателни точки и 4,470 кг уловена риба, а трети са „Монтана джуниър” с 9 наказателни точки и 2,710 кг улов. Наградите на отборните победители връчи секретарят на Българската федерация по риболовни спортове Валентин Симов.