Монтана би Етър, Роко с дебютен гол в елита

Монтана победи с 1:0 Етър /Велико Търново/ в мач от 28-ия кръг. Така момчетата на треньора Атанас Атанасов – Орела вече на са на дъното на класирането. Трите точки донесе Росен Кръстев. За Роко, чийто корени са от Монтана, това бе дебютно попадение в елита на българския футбол. Секунди, след като се появи на терена Кръстев прати топката в мрежата на „болярите”. В 64-та минута след центриране Айтов отклони топката с глава и тя срещна лицето на Росен Кръстев и влезе във вратата на Етър.

До почивката повечето  положения бяха пред вратата на бившия страж на Монтана Христо Иванов. Пропуски направиха Минков, Стефан Каменов и Айтов. В 39-та минута гостите бяха близо до гол, но силния удар на Мечев срещна тялото на играч на Монтана. Три по-късно Христо Иванов спаси Етър. Тони Тасев проби от дясно и стреля. Опитният Иванов с лявата ръка отклони в корнер. Веднага след това от малкото наказателно поле Кики с глава стреля над вратата на гостите. Етърци бяха близо до изравнителен гол в 82-та минута, когато след разбъркване, паднал на земята       , Преслав Боруков стреля до гредата.

В понеделник Монтана гостува на Ботев /Враца/.