Ботев победи Етър в битката за оставане в лигата

Отборът на Ботев Враца съумя да порази с 2:0 Етър Велико Търново в първи мач за двата отбора от плейофната система в efbet Лига за сезон 2020/2021. Влезлият като резерва Дориан Бабунски наказа 10-имата останали футболисти на Етър след гол в 77-ата минута, а във втората минута от добавеното време друга резерва – Чавдар Ивайлов, оформи крайния резултат, който бе в полза за Ботев Враца.

„Виолетовите” пък играха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Ловре Кнежевич изблъска с две ръце Костадин Ничев и нямаше как реферът Волен Чинков да не изгони с директен червен картон хърватина, който порази своите.

В следващия рунд врачани ще гостуват на Славия, докато Етър има визита на Монтана в Северозападна България.