Без Сапожков Монтана загуби с 1:3 в Пазарджик

Волейболистите на Монтана допуснаха загуба в първата  полуфинална среща от плейофите на Суперлигата при мъжете. В зала "Васил Левски" в Пазарджик момчетата на треньора Даниел Пеев отстъпиха с 1:3 гейма на Хебър /Пазарджик/. На последната тренировка 220-сантиметровият руски диагонал Максим Сапожков получи контузия в глезена. Вместо него се включи вторият диагонал Любослав Симеонов, който стана топ-реализатор на мача с 24 точки.

Момчетата на Пеев с малко повече шанс можеха и да вземат победа. Монтана спечели третия гейм, но затрудни максимално Хебър в първите два.

Симеонов завърши с 24 т за Монтана, а капитанът Радослав Попов добави 12. За Хебър Брадли Гънтър отбеляза 17 точки. Монтана приема Хебър в зала „Младост“ на 6 април от 18:30 часа. При успех на домакините ще има трети мач в Пазарджик на 8 април в  19:30 часа.

Хебър /Пазарджик/- Монтана 3:1 /28:26, 25:22, 19:25, 25:15/

Хебър: Иван Станев 4, Брадли Гънтър 17, Александър Ляфтов 16, Тодор Алексиев 11, Теодор Тодоров 12, Николай Къртев 12 /Пламен Шекерджиев 1, Иван Латунов, Стойко Ненчев, Спас Байрев, Петър Каракашев-либеро/

Монтана: Максим Крескин, Любослав Симеонов 24, Георги Елчинов 10, Радослав Попов-кап. 12, Тодор Костов 6, Стефан Чавдаров 11 /Златан Йорданов 2, Димитър Калчев, Виктор Костадинов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро/