Дреновец спря Левски след 3:3

Левски 2020 /Лом/ завърши 3:3 при гостуването си на Дреновец в регионалното дерби на 21-ия кръг на Северозападната трета лига.

До почивката Петко Петков изнесе лекция на домакините. Юношата на Монтана вкара три гола, след три асистенции на Мариян Огнянов – Мацата. В 4-та минута Петков получи пас в коридор и матира Юлиян Весков за 0:1. Второто попадение Петков вкара с глава. В 34-та минута Мацата изведе зад защитата на Дреновец Петко Петков и нападателят прехвърли Весков за 0:3. През втората част Левски допусна изравняване. Две от попаденията станаха след центриране от фаул, а едно след контраатака. В 88-та минута ломчани имаха претенция за дузпа, за нарушение в наказателното поле срещу Петко Петков, но главния съдия Мирослав Михайлов остана безмълвен.

Така Левски записа шесто равенство и с актив от 51 точки продължава да е лидер. Вихър /Славяново/ вече има 43. В следващия кръг Левски приема Ботев 2 /Враца/.