Левски си писа отличен срещу Галата

Лидерът в Северозападната трета лига Левски 2020 /Лом/ разби с 6:0 Пещера /Галата/ в среща от 20 кръг. До почивката домакините отбелязаха един гол, а през втората част паднаха останалите пет.

От първата до последната минута Левски диктуваше играта. Николай Николов и Георги Цеков отбелязаха голове, но те бяха отменени заради засади. При този на Николов, в 30 мин., домакините изразиха бурно несъгласието си. Още в 14 мин. от фаул Мариян Огнянов намери напречната греда, но вратарят Георги Милчев имаше късмет и хвана топката. В 41 мин. след асистенция на Петко Петков от ляво, Георги Цеков откри резултата за Левски. В 51-та Цеков отново попадна в прегръдките на съотбориците си. Голът стана след заучено положение. Огнянов центрира от фаул с глава Кристиян Григоров свали топката и Цеков я прати в мрежата на Пещера за 2:0. В 63 и 72 мин. Николай Николов се разписа след пас на Мартин Динов и след меле. Между двата гола на Николов с глава снажния Кристиян Григоров също вкара. Крайното 6:0 оформи Мариян Огнянов в 87 мин.

Така Левски на върха вече има 50 точки. С по 40 са Вихър /Славяново/ и Ботев ІІ /Враца/. В следващия кръг, на 14 март, Левски гостува на Дреновец.

Левски 2020 /Лом/: Деян Вълков, Алекс Георгиев, Георги Цеков /57-Йордан Георгиев/, Деян Иванов /75-Гален Ненов/, Кристиян Григоров, Мариян Огнянов, Лъчезар Георгиев, Петко Петков /70-Рангел Абушев/, Пиер Пиеров /46-Мартин Динов/,Николай Христов /к/, Николай Николов