Монтана мина и през ЦСКА

Победа с 3:0 гейма спечели Монтана при гостуването на ЦСКА в отложена среща от 6-ия кръг на Първата осмица на Суперлигата по волейбол при мъжете. Така във втори пореден мач, след този с шампиона Нефтохимик /Бургас/,  момчетата на Даниел Пеев взеха чиста победа.

В столичната зала „Васил Симов” тимът от Северозапада не срещна никаква трудност срещу „червените”. Монтанци затвориха отделните части на 21, 16 и 23 точки. В края на третия гейма на два пъти домакините се доближиха до 1 точка, но до обрат не се стигна.

Най-резултатен за успеха на Монтана бе Максим Сапожков със 17 точки (2 аса, 1 блокада), с 12 точки се отчете Стефан Чавдаров (3 аса). За ЦСКА Георги Татаров приключи с 16 точки (1 ас, 1 блокада), 11 добави Димитър Димитров.

Монтана и ЦСКА ще играят един срещу друг отново, на 10 март, в зала „Младост”. Преди това, на 4 март, монтанци гостуват на Хебър /Пазарджик/.