Мартин Балабанов с лично постижение на Балканиадата в зала

Младата надежда на българската лека атлетика в средните бягания Мартин Балабанов (СК Атлет - Мездра) записа лично постижение (PB) в една от своите коронни дисциплини - 1500 м. Това стана на 5th Balkan Indoor U20 Championships 2021 от спортния календар на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ). Шампионатът на полуострова в тази възраст се проведе на 13 февруари в столичната зала "Асикс Арена".

В конкуренцията на 9 атлети от шест държави, 18-годишният възпитаник на треньора Йоло Николов финишира пети, като пробяга дистанцията за 4:01.84 мин. Резултат, който е с 4.61 секунди по-добър от досегашното му върхово постижение в тази дисциплина на закрито - 4:06.45 мин., регистрирано преди две седмици на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г., и само със 75 стотни по-слаб от личното му постижение на открито - 4:01.09 мин., от Националния шампионат за мъже и жени 2020.

Балкански шампион на 1500 м при юношите под 20 г. стана представителят на Турция Деврим Казан с време 3:49.52 мин., което е нов рекорд на първенствата на полуострова в зала в тази дисциплина. Втори финишира украинецът Илия Кунин с 3:55.82 мин., а трети - румънецът Михай Попонея с 3:56.21 мин.

Другият представител на нашата страна в тази дисциплина - Станислав Рашков, завърши осми с 4:19.47 мин.