Локо (Мездра) победи с 2:1 Балкан (Ботевград)

ОФК Локомотив (Мездра) победи с 2:1 Балкан 1929 (Ботевград) в контролна среща от зимната подготовка на двата третодивизионни отбора. Проверката се игра на изкуствения терен на градския стадион в Мездра. Попаденията за домакините отбелязаха Митко Красимиров и дошлият на проби французин Мамаду Сисе, а за гостите вкара 16-годишният юноша Николай Миков.

Ботевградчани поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Дейвид Йорданов проби отдясно и намери непокрит в пеналта Миков, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

До почивката се запомниха два изстрела на централния нападател на домакините Валдемар Стоянов - вторият от пряк свободен удар, парирани от вратаря на съперника Калин Дончев. Гостите също имаха две възможности, при които Ангел Ангелов и Павел Петков стреляха встрани от вратата.

Десет минути след почивката локомотивци изравниха чрез новото попълнение Митко Красимиров, който засече с глава центриране от статично положение на Милен Василев. Ботевградчани настойчиво претендираха, че голът е от засада, което нажежи обстановката на терена.

В 65-ата минута главният рефер Росен Гановски изгони капитана на гостите Здравко Атанасов за апострофиране на съдийско решение. Според предварителната договорка между двамата треньори Николай Нинов и Иван Редовски, на негово място влезе друг футболист.

В 78-ат минута след изпълнение на корнер централният защитник на ботевградчани Петър Василев стреля с глава на сантиметри от левия страничен стълб.

В 80-ата минута мездренските „железничари“ стигнаха до пълен обрат. Тогава дошлият на проби от Франция 27-годишен плеймейкър Джефри Алмейда центрира от фал отляво, топката „облиза“ гърба на неговия сънародник - 24-годишното дясно крило Мамаду Сисе, който също е на проби, и спря в мрежата - 2:1.

Наставникът на гостите Редовски отново имаше претенции, че при попадението нападателят е извършил нарушение срещу резервния страж на ботевградчани Костадин Котев и заплаши, че ще извади своя отбор. При създалата се ситуация, Гановски свири края на мача десет минути преди края на редовното време.

Съставите на двата отбора:

ОФК Локомотив (Мездра): Ивайло Сайков, Митко Красимиров, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Милен Василев, Валдемар Стоянов, Браиан Стоянов (кап.) и Антонио Йорданов. След почивката в игра влязоха Кристиян Дяков, Паоло Петков, Методи Янков, Николай Генов и французите Джефри Алмейда, Мамаду Сисе и Крис Н‘Бонго.

Балкан 1929 (Ботевград): Калин Дончев, Дейвид Йорданов, Петър Василев, Симеон Иванов, Димитър Руйчев, Емил Колев, Ивайло Бояджиев, Здравко Атанасов (кап.), Николай Миков, Ангел Ангелов и Павел Петков (Костадин Котев, Васил Василев, Ясен Георгиев, Йордан Дамянов, Спас Лазаров, Иво Иванов).

Следващата контрола на Локо (Мездра) е в неделя, 31 януари, с Пещера (Галата), шестнадесети на полусезона в Северозападната Трета лига. Двубоят е от 14:00 часа на изкуствения терен на градския стадион.