Антонио Вутов откри головата си сметка в Унгария

Бившият възпитаник на детско-юношеската школа на Локомотив -Мездра Антонио Вутов вкара първия си гол в шампионата на Унгария. Той се разписа при домакинската победа с 4:3 на неговия клуб Mezőkövesd Zsóry FC срещу Paksi FC в среща от 14-ия кръг на OTP Bank Liga.

24-годишният офанзивен полузащитник се появи на терена в началото на второто полувреме на мястото на игралия у нас за Славия Сердер Сердеров и само минута по-късно прати топката в мрежата за 3:1, като изпревари вратаря на противника след рикошет.

Благодарение на този успех у дома тимът на Антонио се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на девето място в класирането с актив от 14 точки, колкото има и осмият Залаегерсег. Лидер е шампионът Ференцварош с 32 т., следван от МОЛ Фехервар с 25 т. В оставащите два кръга до края на есенния полусезон Вутов и компания гостуват на седмия Будафоки и приемат третия Академия Пушкаш.

Досега Антонио има и две асистенции във Висшата лига на Унгария: при равенството - 1:1, на Мезьокьовешд Жори като гост на Хонвед (Будапеща) и при домакинската победа с 2:1 срещу Диошдьор.

Антонио Вутов премина в Mezőkövesd Zsóry FC през м. септември тази година. Неговият договор с унгарския клуб е за три години - до 30 юни 2023 г.