Кариана изпусна Хебър в последния си мач

Кариана и Хебър /Пазарджик/ завършиха 1:1 в среща от 17-ия кръг на Втора лига. Домакините изпуснаха две дузпи и удариха две греди. Това бе последната среща на Кариана във Втора лига, след като отборът няма да продължи. Момчетата на треньора Веселин Великов напускат на второто  място.

В 5-та минута с глава Живков Петков засече центриране на Чаворски и изведе напред гостите – 0:1. В 9-та нападателят на домакините Владислав Цеков-Каската бе съборен в наказателното поле от Папазов и съдията даде дузпа. От бялата Николай Дичев прати топката в напречната греда. До почивката на три пъти гостите пропиляха шансовете си за гол, след като Павел Станев спаси. Кариана започна с натиск, но вратаря Любенов неутрализира удар на Търтов, в 63-та мниута. Веднага след това с глава Цеков от дузпата би до гредата. Две по-късно Цеков коригира мерника си и с глава изравни – 1:1. Кариана спечели втора дузпа за нарушение срещу Мартин Николов в 68-та минута. Този път за топката застана капитанът Евгени Игнатов – Бамзе, но удара му мина до дясната греда. В добавеното време Бамзе разтресе напречната греда на Хебър за крайното 1:1. Карианци излязоха за мача с фланелки с лика на президента Милан Йосифов. На тях пишете: „Благодарим ти, шефе”.

Така след два сезона и половина във Втора лига Кариана напусна професионалния футбол и от догодина най-вероятно ще играе в четвърта монтанска дивизия.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев (74-Деян Иванов), Георги Търтов, Борислав Дамянов, Владимир Мичев (90-Георги Илиев), Владислав Цеков, Евгени Игнатов /к/, Емануил Личев

Хебър: Александър Любенов /к/, Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Цветелин Тонев, Красимир Илиев, Ивайло Лазаров, Тодор Чаворски (90+2 Стойчо Папазов), Йордан Тодоров (59-Мартин Вълчинов), Октай Хамдиев (77-Васил Божинов), Живко Петков

Голмайстори: 0:1 Живко Петков (5), 1:1 Владислав Цеков (66).

Главен съдия: Васимир Ел-Хатиб.

Асистенти: Димитър Русев, Петър Рангелов.
Жълти картони: Николай Дичев, Емануил Личев (Кариана); Томислав Папазов, Живко Хаджиев, Йордан Тодоров (Хебар).

Стадион: „Кариана”, в с. Ерден-пред празни трибуни.