Карлос Насар със световен рекорд в Кнежа

На 21 ноември в спортна зала "Александър Бачийски" се проведе V-ти турнир по вдигане на тежести "Александър Бачийски". Организатори на събитието са Община Кнежа и Спортен клуб по вдигане на тежести "Мизия".

Отбори от Кнежа, София, Сливен, Червен Бряг, Габрово и Русе, взеха участие в спортната надпревара. Общо 42-ма участници се бориха за призовите места в четирите възрастови групи. В първа възрастова група (момчета до 13г.) 1-во място спечели Нино Симеонов от СКВТ „Херкулес” гр. София, с 227,058 т., следван от Иван Иванов и Любомир Симеонов от СКВТ „Старт” гр. Червен бряг. При кадетите до 15 г. спечели Ангел Георгиев от СКВТ „Старт” гр. Червен бряг, втори е Николай Николаев от СКВТ „Христо Бъчваров” гр. Сливен, а трети Николай Кабакчийски от СКВТ „Мизия” гр. Кнежа. При кадетите до 17 г. с нов световен рекорд от 340 кг в категория до 81 кг. победи Карлос Насар от СКВТ „Старт” гр. Червен бряг, а трети се класира представителят на домакините Христо Кошерски. Двамата участваха на първата онлайн световна купа по вдигане на тежести, където Кошерски зае 7 място. При кадетките до 17 г. първа е Диана Александрова от Сливен, следвана от Бояна Костадинова от София и Драгомира Венкова от Сливен.