БК Монтана с рутинна победа над Академик

Баскетболистките на Монтана се наложиха със 136:48 точки над Академик /Пловдив/ в среща от 5-ия кръг на женското първенство. След като в сряда биха като гост, сега момичетата на треньора Стефан Михайлов взеха успех и у дома.

Михайлов даде почивка на чужденките си въпреки, че Акийла Майзе бе записана в състава, но не влезе. От първата минута започна Христина Иванова, която в четвъртък се прибра от Гърция, където бе под карантина, заради ковид 19. Освен Иванова монтанчанки започнаха още с Дебора Филипова, Александра Петрова, Евгения Нацкина и Габриела Николова. При 38:10 приключиха първите 10 минути. В следващите влязоха три от младите в състава на Монтана – Симона Стоянова, Йоана Иванова и Кристина Борисова. На почивката преднината на домакинките стана от 44 точки. След подновяването на играта Монтана доминираше и в крайна сметка спечели с 88 точки разлика. Кристияна Борисова бе най-резултатна да успеха с 31 точки, а Габриела Николова добави 20. За Академик Гергана Минчева отбеляза 15, а Весела Минчева се отчете с 11. В четвъртък Монтана е домакин на Будучност в мач за Адриатическата лига.