Кариана с първа загуба у дома, падна с 1:2 от Пирин

Кариана отстъпи с 1:2 на Пирин /Благоевград/ в среща от 13-ия кръг на Втора лига. Момчетата на треньора Веселин Великов допуснаха първа загуба у дома и втора за сезона. Въпреки това Кариана остава лидер във временното класиране.

Ерданчани играха по-добре до почивката, но се оттеглиха с гол пасив. Удар на Търтов мина до гредата. В 39 мин. далечен шут на Владислав Цеков-Каската майсторски бе избит под гредата от вратаря на Пирин Петър Петров. В 45 мин. при първия си удар към вратата на домакините „орлетата” вкараха. Преслав Йорданов стреля, топката мина през куп играчи, и вратаря Павел Станев не помръдна за 0:1. През втората част Пирин заигра по-убедително и създаде няколко положения. В 82 мин. от воле от далеч Красимир Станоев остави безполощен Станев за 0:2. В 92-та след шут на Ангел Цолов топката рикошира в Личев и влезе във вратата на гостите за крайното 1:2.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Стоян Предев, Мартин Николов, Николай Дичев, Емануил Личев, Борислав Дамянов, Матеус Касарото (76-Георги Илиев), Владислав Цеков (46-Жустино Мендеш), Евгени Игнатов /к/, Георги Търтов.

Пирин: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Димитър Митев, Николай Бодуров /к/, Джон-Кристоф Аийна (10-Антон Карачанаков), Конър Хендерсън (86-Мирослав Пушкаров), Красимир Станоев, Преслав Йорданов (85-Джордж Оукли), Станислав Манолев, Спас Георгиев (90-Гурам Гощелиани)

Голмайстори: 0:1 Преслав Йорданов (45), 0:2 Красимир Станоев (82), 1:2 Емануил Личев (90).

Главен съдия: Димо Димов.

Асистенти: Николай Чакъров, Румен Иванов.