Локо (Мездра) с четвърта поредна домакинска победа

ОФК Локомотив (Мездра) продължи с възходящото си представяне в Северозападната Трета лига. В среща от 14-я кръг на шампионата момчетата на треньора Николай Нинов победиха като домакини новака в групата Пещера (Галата) с 3:1. Това е четвърти пореден домакински успех на мездренските „железничари“, след като от началото на октомври те се наложиха последователно над Етър II (Велико Търново) с 1:0, Вихър (Славяново) с 3:1 и ОФК Бдин 1923 (Видин) с 6:1.

Капитанът Валдемар Стоянов изведе локомотивци напред в резултата в 28-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Милен Василев за 1:0. Седем минути по-късно Николай Ковачев проби на скорост по дясното крило и намери непокрит на границата на наказателното поле Лионел Матадос, който с удар от движение покачи на 2:0 - негов 9-и гол през сезона.

След почивката гостите се опитаха да се върнат в мача и на три пъти най-активният в техните редици Альоша Илиев отправи опасни изстрели, отразени с вещина от безпогрешния вратар на „черно-белите“ Кристиян Дяков. Пет минути преди края на редовното време Милен Василев центрира от статично положение в пеналта и Валдемар Стоянов направи преднината на домакините класическа, реализирайки своя 7-и гол през тази кампания. Крайното 3:1 оформи Альоша Илиев с глава две минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Николай Недков от Видин.

ОФК Локомотив (Мездра) продължава да е на десето място с 20 точки и голова разлика 23:16 - актив, натрупан след 6 победи, 2 равенства и 6 загуби. В следващия кръг мездренци гостуват на 15-ия в таблицата - Дреновец. Двубоят е на 15 ноември, неделя, от 14:30 часа във видинското село.