Хандбалистите на Локо (Мездра) с историческа първа победа в елита

Дебютантът в мъжкото хандбално първенство Локомотив (Мездра) постигна историческа първа победа в елита. В среща от 6-ия кръг на шампионата в „А“ РХГ младите „железничари“ се наложиха като домакини с 32:27 (16:10) над Добруджа (Добрич). Поради въведените противоепидемични мерки в страната двубоят в спортна зала „Арена Вършец“ се проведе без публика.

Гостите, които са единственият български представител в европейските клубни турнири - този за Купата на ЕХФ, влязоха по-добре в мача и поведоха в резултата. Постепенно домакините стопиха разликата, а в заключителните минути на първото полувреме доминираха на терена и на почивката се оттеглиха с 6 гола преднина - 16:10.

В началото на втората част добричлии се опитаха да се върнат в двубоя и дори намалиха изоставането си до 3 гола. Локомотивци обаче устояха на натиска и в крайна сметка затвориха мача с 5 гола разлика - 32:27.

Най-много попадения за домакините - 9, отбеляза лявото крило Йохан Марков. По 5 гола вкараха пивотът Божидар Симеонов, левият гард Илиян Младенов и капитанът Йордан Тонов. По четири попадения добавиха дясното крило Валентин Гачев и разпределителят Никола Кръстев.

Водещи реализатори за гостите бяха Илиян Денев и Стилян Стоянов - по 7 гола, Евгени Костадинов - 6 и Донислав Димитров - 5. По веднъж се разписаха Галин Найденов и Йордан Николов.

Локомотив (Мездра) игра в състав: Деян Василев, Божидар Симеонов, Илиян Младенов, Йордан Тонов (кап.), Валентин Гачев, Никола Кръстев и Валентин Гачев (Георги Вълков, Теодор Ангелов, Кристиян Георгиев, Габриел Георгиев, Петър Ганев, Владислав Андреев, Деян Дачев); ст. треньор - Евгени Йоловски, водач на отбора - инж. Георги Валентинов.

Благодарение на този първи успех през сезона локомотивци се изкачиха на девето място във временното класиране с актив от 2 точки, колкото има и осмият - Добруджа. Добричлии обаче са с по-добра голова разлика - 99:102 (-3), докато тази на мездренци е 164:213 (-49).

Начело в таблицата са Локомотив (Горна Оряховица), Шумен-61 (Шумен) и Осъм (Ловеч) с по 8 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на седмия - Асти-91 (Хасково). Двубоят е на 8 ноември, неделя, от 15:00 часа. До края на есенния сезон „железничарите“ излизат още на Шумен-61 и приемат Левски (Левски).