Локо (Мездра) с минимална загуба като гост от Янтра

ОФК Локомотив (Мездра) загуби като гост с 2:1 от добре представящия от началото на сезона новак в групата Янтра (Полски Тръмбеш) в среща от 12-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига. Поражението е първо за мездренските „железничари“ след серията от три поредни победи в шампионата - 1:0 над Етър II (Велико Търново), 0:4 над Локомотив 1927 в Дряново и 3:1 над Вихър (Славяново). Двубоя пропуснаха капитанът на „червено-черните“ Браиан Стоянов, който е в чужбина, и плеймейкърът на отбора Светослав Валериев поради висока температура.

Домакините поведоха в резултата в 34-ата мин. чрез Любомир Генчев, който е син на бившия национал на България и председател на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново Бончо Генчев. В средата на първото полувреме главният рефер Милен Въжарски не отсъди явна дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател. 11 минути след почивката Тихомир Антонов покачи на 2:0, а крайното 2:1 оформи голмайсторът на локомотивци Лионел Матадос в 85-ата мин. от пряк свободен удар - негов седми гол от началото на кампанията.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема последния - ОФК Бдин (Видин). Двубоят е на 1 ноември, неделя, от 14:30 часа на градския стадион.