ВК Монтана е в първата осмица на Суперлигата

Волейболистите на Монтана спечелиха турнира в зала „Младост”. В последната си среща момчетата на треньора Даниел Пеев надиграха с 3:0 гейма Славия.

Така след три победи и един загубен гейм от Марек, монтанци ще участват в първата осмица на Суперлигата при мъжете.

Младоците от Славия затрудниха Монтана в първата част. Пеев заложи на състезатели с по-малко игрови минути до сега и „белите” имаха шанс да затворят гейма при 24:22. Наставникът на Монтана направи рокада и пусна Максим Сапожков и Радослав Попов и спечели гейма с 27:25 точки. В следващите две части младите надежди на Славия бяха сломени и след 25:21 и 25:11 точки Монтана взе чиста победа.

Най-резултатен за домакините бе Любослав Симеонов с 12 точки (1 ас, 2 блокади), 11 добави Георги Елчинов. За Славия Апостол Боянов приключи с 9 точки (1 ас, 1 блокада). В първата среща от последния ден Марек се наложи с 3:1 гейма на Ботев /Луковит/ След Монтана в класирането се наредиха Марек, Ботев и Славия.