ВК Монтана победи с 3:1 гейма Марек

Монтана се наложи с 3:1 гейма над Марек Юнион Ивкони /Дупница/ и записа втора победа на турнира в зала „Младост”. Този път момчетата на треньора Даниел Пеев се затрудниха и отстъпиха с 12:25 точки в първата част. В нея Марек поведе с 5:1. Стабилната игра на блок позволи на гостите да доминират. Монтана успя да намали изоставането си до 2 точки – 16:18, но загуби. Във втората и трета част монтанци нямаха проблеми и ги затвориха на 20 и 22 точки. В четвъртата Марек поведе с 16:14 точки. Тук няколко аса направи Максим Сапожков и монтанци спечелиха след 25:19 точки. Руският диагонал на Монтана бе най-резултатен с 26 точки, капитанът Радослав Попов и Златан Йорданов добавиха по 13. За Марек Димитър Дулчев реализира 15 точки.

Днес в зала „Младост” ще се играят последните два мача от турнира за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата. От 16 часа Марек срещу Ботев /Луковит/, а от 18.30 часа е срещата Монтана - Славия.