Царско село изхвърли Кариана за купата, но трепери до края

Кариана отпадна от турнира за купата на България. На стадиона в Ерден момчетата на треньора Веселин Великов отстъпиха с 0:1 на елитния Царско село в мач от 1/16 финала. Гостите владееха инициативата през по-голямата част от мача, но в края трепериха да не се стигне до продължения.
В 7 мин. Християн Илиев стреля от далеч, но стражът на "царете" Михаил Иванов се справи. Малко преди почивката Борислав Дамянов с глава от близо пробва рефлекса на Иванов. В 45 мин. от фаул Дилан Мартенс застраши Юлииян Весков, но вратарят на Кариана изби в корнер. Гостите можеха на два пъти да открият резултата, но Панайотис Лука в 53 мин. от малкото наказателно поле пропусна да засече топката с глава на празна врата. След това след центриране от дясно на Васев Лука и Мартенс се разминаха с топката. След центриране от корнер с глава Кавдански стреля и от голлинията Предев изчисти. При добавката Луис Ферейра я прати в мрежата на Весков и класира Царско село напред

Кариана: Весков, Николов, Дичев /к/, Предев, Апостолов /82-Цолов/, Д.Иванов, Касарото /89-Г.Илиев/, Хр.Илиев /78-Игнатов/, Мендеш, Дамянов, Цеков /82-Пиеров/
Царско село: Иванов, Васев, Кавдански /к/, Луис Педро, Д. Георгиев /84-Чипев/, Гианис Геролему /91-Галчев/, Балтанов, Ан.Георгиев, Андерсон Кордейро /62-Даскалов/, Панайотис Лука /91-Ушагелов/, Дилян Мартенс