Наказаха Монтана със 125 лв глоба

Дисциплинарната комисия на БФС наложи на Монтана имуществена санкция от 125 лева. Наказанието е от мача между Монтана и Славия от 13-ия кръг на елитната група до 19 години. Двубоят на стадион „Огоста“ завърши 2:2. По доклад на длъжностните лица Дисципа се признесе, тъй като лице невписано в протокола на мача е било на резервната скамейка на домакините. Става въпрос за директора на ДЮШ на Монтана Емил Цанински. Санкцията е на основание чл.36, ал. 5  от ДП /2020-2021/. Ръководството на Монтана е имало претенция при отсъждането на втората дузпа в полза на Славия, при резултат 2:1 за домакините. Бисер Бисеров изведе напред монтанци в 15-та минута. В 21-та главният съдия Росен Гановски отсъди дузпа за Славия, която Мартин Сораков реализира. Малко след това Кристиян Младенов изведе отново напред Монтана за 2:1. В 60-та Гановски даде втора дузпа за Славия. Вратарят Петър Петров се справи отлично и спаси шутът на Сораков. Две по-късно Сораков вкара за крайното 2:2.

Утре децата на Монтана заминават за Хасково. В четвъртък, от 11 часа, момчетата на Бисер Ефремов излизат срещу домакините в среща от 1/8 финала на турнира за купата на БФС.