Монтана почна с победа турнира в зала „Младост”

Волейболистите на Монтана взеха чиста победа с 3:0 гейма над Ботев /Луковит/ на старта на турнира в зала „Младост”. Това на практика бе първата среща за новата селекция на треньора Даниел Пеев. В първите две части Ботев оказа съпротива в началото.

Тимът от Луковит започна с 6:5 в първия гейм, но до тук. Последва дълга серия от точки след сервизи на Максим Крескин. При 18:12 в игра за домакините се появи Максим Сапожков. 220-сантиметровият гигант изкара коронавирус и не е тренирал. За това до края Пеев му даваше възможност да влиза в последните минути. При 25:16 монтанци затвориха първата част. Във втората Ботев направи 9:6 в своя полза и това накара наставника на Монтана да вземе прекъсване. След него нещата си дойдоха на мястото и след 25:21 точки Монтана спечели гейма. Третата част без напрежение домакините я приключиха при 25:18 точки. Капитанът на Монтана Радослав Попов бе най-резултатен с 14 точки. По 8 отбелязаха Сапожков и Александър Кордев. За Ботев 9 записа Мирослав Братанов, а 8 добави Цветослав Цанков.

Днес от 19.30 часа Монтана излиза срещу Марек Юнион Ивкони /Дупница/. Преди това от 16.30 играят Ботев и Славия /София/.