Локомотив (Мездра) с трета поредна победа в Северозападната Трета лига

Трета поредна победа в първенството на Северозападната Трета лига постигнаха футболистите на ОФК Локомотив (Мездра). В среща от 11-ия кръг на шампионата те се наложиха като домакини над един от лидерите във временното класиране - Вихър (Славяново), с 3:1. Благодарение на този успех ма собствен терен момчетата на треньора Николай Нинов се изкачиха две места по-нагоре в таблицата и вече заемат 10-а позиция.

Локомотивци поведоха в резултата още в 6-ата минута на мача, когато капитанът Браиан Стоянов се възползва от грешка в отбраната на гостите след извеждащ пас отдясно на Лионел Матадос и хладнокръвно се разписа за 1:0.

Последваха две опасности пред вратата на „железничарите“, при които стражът Кристиян Дяков отрази с вещина удари от непосредствена близост на Йоан Петков и на централния нападател на „белите“ Иван Иванов.

Пет минути преди почивката плеймейкърът на „червено-черните“ Светослав Валериев тресна истинска „бомба“ от около 30-на метра, но младият вратар на гостите Теодор Тодоров внимаваше и изби атрактивно.

В самото начало на второто полувреме Дяков отново бе на висота, парирайки с крак коварен удар на централния защитник на Славяново Светослав Кръстев.

В 70-ата минута Кръстев засече с глава центриране от статично положение на Йоан Петков и върна вихърци в мача - 1:1.

Минута по-късно обаче току-що влезлият в игра Валдемар Стоянов завърши с гол скоростна атака на домакините, започната през центъра от неговия по-голям брат Браиан и преминала по фланга през Матадос за 2:1.

В 77-ата минута капитанът на гостите Костадин Генков отправи опасен диагонален удар, преминал на сантиметри от напречната града, а в 88-ата минута Лео Матадос излезе сам срещу вратаря, но голкиперът успя да парира изстрела му с крак.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато Матадос се пребори своя персонален пазач и технично копна топката зад гърба излезлия да го пресрещне страж на съперника за крайното 3:1 - негово шесто попадение през сезона.