Монтана донесе три гола от „Тича“

Монтана загуби с 0:3 гостуването си на Черно море /Варна/ в среща от 9-ия кръг на елита

Монтанци наложиха преса в началните минути и владееха инициативата на стадион „Тича“. Домакините обаче откриха резултата още при първата си възможност. В 28 мин. на далечната греда с глава Васил Панайотов засече центриране на Андраде и прехвърли Макенджиев за 1:0. В 30 мин. Башлиев изби от голлинията топката, след като Димов стреля и Макенджиев отклони коженото кълбо. В 36 мин. Монтана можеше да се върне в мача, но оставен непокрит от дузпата Тасев стреля в тялото на защитник на домакините. Минута по-късно с прецизен удар извън наказателното поле Матиас Куриор увеличи преднината на Черно море. След почивката монтанци натиснаха и удар с глава на Михов мина до лявата странична греда. Бари изпусна невероятно положение в 61 мин., когато с глава от удобна позиция Бари не намери мрежата на Дюлгеров. Иса можеше да направи преднината класическа за „моряците“, но сам срещу Макенджиев би над гредата. В 75-та минута Куриор вкара втория си гол в мача за 3:0 за Черно море.

Официален дебют за Монтана направи Давид Кики. Левият бек влезе в игра в 81 мин. на мястото на Валери Христов.

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Цонков, Михов /к/, Христов /81-Кики/, Д.Илиев /46-Цветков/, Балджийски, Ангелов /76-Йорданов/, Тасев, Минков /76-С.Георгиев/, Бари