Монтана с лесна победа над Шампион

Баскетболистките на Монтана стартираха с победа в новото първенство при жените. В зала „Младост” момичетата на треньора Стефан Михайлов се наложиха с 89:39 точки над Шампион /София/. Дебора Филипова бе най-резултатна за домакинките с 18 точки, Акийла Мейз добави 13. За столичанки Микаела Дамянова се отчете с 9.

В мач с предрешен изход по-класния тим на Монтана отказа младия съперник до почивката след като записа 46 срещу 15 точки за гостенките. През втората част на терена се появиха всички състезателки от резервните скамейки на Монтана и Шампион.

Монтана - Шампион (София) 89:39 (26-7, 22-8, 20-9, 21-15)

Монтана: Дебора Филипова 18, Евгения Нацкина 9, Габриела Николова 5, Снежана Алексич 9, Акийла Мейз 13 (Христина Иванова 10, Габриела Ангелова 7, Александра Н. Петрова 6, Йоана Иванова 5, Виктория Стойчева 4, Симона Стоянова 2, Кристина Борисова 1).

Шампион: Диана Несторова 2, Йоана Тодорова, Виктория Иванова 7, Ванина Василева 4, Микаела Дамянова 9 (Добромира Чанева, Калина Иванова 3, Деляна Кадиева 3, Рая Дошева 3, Александра Тодорова 2, София Александрова, Божидара Грудева).

Съдии: Стефан Ефтимов, Вилислав Гатев.