Локомотив (Мездра) с първа победа като гост през сезона

Първа победа като гост през сезона постигна ОФК Локомотив (Мездра). В среща от 10-ия кръг на футболното първенство в Северозападната Трета лига момчетата на треньора Николай Нинов се наложиха в Дряново над местния ФК Локомотив 1927 с 0:4. С хеттрик се отличи бившият юноша на Левски (София) Лионел Матадос, а веднъж се разписа новото попълнение Модамед Ал-Кармази.

Мездренските „железничари“ поведоха в резултата след половин час игра, когато Лионел Матадос навърза четирима бранители на домакините и с лекота се разписа за 0:1. 15-ина минути след почивката плеймейкърът Светослав Валериев изведе Матадос сам срещу вратаря на дряновци и той покачи на 0:2.

20-ина минути преди последния съдийски сигнал на ръководилия отлично мача главен рефер Петър Иванов от Монтана Лео оформи своя хеттрик след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра.

Крайното 0:4 фиксира в заключителните минути на двубоя най-новото попълнение в състава на мездренци - 19-годишният йеменец Мохамед Ал-Кармази, възползвайки се от асистенция на бившия юноша на столчиния Локомотив Методи Янков.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема втория в таблицата Вихър (Славяново). Двубоят е на 18 октомври, неделя, от 16:00 часа на градския стадион.