Локо (Мездра) се завърна на победния път след успех над Етър II

ОФК Локомотив (Мездра) победи като домакин Етър II (Велико Търново) с 1:0 в среща от 9-ия кръг на футболното първенство в Северозападната Трета лига. Успехът е втори за момчетата на треньора Николай Нинов от началото на сезона. Поради изтърпяване на наказание двубоя пропуснаха капитанът на „железничарите“ Браиан Стоянов и най-опитният в състава им - нападателят Петър Димитров.

Домакините доминираха на терена през по-голямата част от мача и напълно заслужено спечелиха трите точки. Още в 3-ата минута Милен Василев изпробва рефлекса на вратаря на „виолетовите“ Иван Георгиев, който обаче внимаваше и парира удара му. Десетина минути по-късно юношата на Локо (София) Методи Янков стреля слабо от непосредствена близост, а в 25-ата минута плеймейкърът Светослав Валериев пропусна да се разпише от малкия пеналт.

Куриозна ситуация се получи в средата на първото полувреме, когато на главния рефер Петър Кузев от Габрово му прилоша и се наложи да бъде сменен от четвъртия съдия Себастиян Чавдаров. Впоследствие се оказа, че Кузев е получил хранително отравяне.

Победният гол в мача падна 7 минути преди почивката. Тогава Лионел Матадос завърши по най-добрия начин атака, започната от Николай Ковачев (с отлични изяви в този мач) и продължена от Милен Василев, който намери непокрит в наказателното поле своя партньор в нападението и Лео прати топката в мрежата за 1:0.

През втората част се запомниха два опасни изстрела на Матадос и един пряк свободен удар от границата на палантерията, изпълнен от Василев, които в крайна сметка не доведоха до ново попадение.