Втора лига има нов лидер - Кариана

Кариана победи с 3:2 Локомотив /София/ в мач от 8-ия кръг. Така тима от село Ерден излезе начело във временното класиране на Втора лига. Момчетата на треньора Веселин Великов доминираха на терена до 80-та минута. До почивката ерданчани си осигуриха преднина от три попадения. След пропуски на Евгени Игнатов - Бамзе и Влади Цеков - Каската в 22-та минута падна първия гол. Капитанът Евгени Игнатов получи пас в ляво от Цеков, напредна и от аутлинията от малък ъгъл матира Ивайло Василев за 1:0. Последваха далечни удари на Игнатов и Цеков, но Василев ги спаси. В 39-та минута Игнатов намери в дясно Борислав Дамянов. Крилото напредна и изпревари Василев. Топката се търкулна и влезе за 2:0. Две минути след това Локомотив вкара гол чрез Светослав Диков, но бе отменен заради засада. В добавеното време Игнатов центрира от дясно и с глава Влади Цеков я закова за 3:0.

Локомотив се хвърли да обръща резултата. В 49-та минута Диков отклони топката с глава, но до дясната странична греда Мартин Василев и Павел Петков се разминаха с нея. В 69-та минута след удар на Търтов гредата спаси Локо-то. В 87-та минута Светослав Диков се пребори в малкото наказателно поле на домакините и върна един гол. В четвъртата от петте добавени минути Диков с глава вкара за крайното 3:2 за Кариана.

Кариана - Локомотив /София/ 3:2 /3:0/

1:0 Игнатов /22/

2:0 Дамянов /39/

3:0 Цеков /45+1/

3:1 Диков /87/

3:2 Диков /90+4/

Кариана: Станев, Николов, Г.Илиев, Дичев, Предев, Личев /77-Касарото/, Мичев /77-Д.Иванов/, Игнатов /к/, Търтов, Дамянов /71-Хр.Илиев/, Цеков /64-Жустино Мендеш/.

Локомотив /Сф/: И.Василев, Ферари /79-Траянов/, Петков /к/, Матеус, Орачев, Семерджиев /70-Станчев/, Николов /46-Петков/, Стефанов, Александров, Диков, Милошев /46-М.Василев/