Локо (Мездра) загуби у дома от Спартак (Плевен) в нервен мач

Локо (Мездра) загуби у дома от Спартак (Плевен) в нервен мач с две дузпи и дузина картони

В отсъствието на редица основни футболисти ОФК Локомотив (Мездра) загуби с 1:2 у дома от ОФК Спартак (Плевен) в среща от седмия кръг на първенството в Северозападната Трета лига. За плевенчани, които през миналия сезон се състезаваха във Втора професионална лига, а от началото на тази кампания все още не познават вкуса на поражението, това бе четвърта победа, а локомотивци регистрираха трета загуба, две от които на собствен терен. Двубоят беше белязан от остри сблъсъци между играчите на двата отбора, като главният рефер Николай Малджански от Монтана показа 1 червен и 12 жълти картона (9 на домакините и 4 на гостите).

Първата спорна ситуация в мача дойде в 31-ата мин., когато попадение на централния защитник на синьо-белите Иво Върбанов беше отменено, тъй като реферът прецени, че бранителят е играл с ръка в атака.

Пет минути по-късно гостите поведоха в резултата с гол на капитана Ивайло Раденцов от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Генади Петров.

В заключителните секунди на първото полувреме нападателят на „гладиаторите“ Ивайло Иванов посегна и удари с глава вратаря на домакините Кристиян Дяков, но вместо да му посочи пътя към съблекалнята, след консултация с асистент рефера от далечната страна на терена, Малджански взе „соломоново решение“ и вдигна жълти картони и на двамата замесени в ситуацията.

През втората част домакините тръгнаха по-смело в атака и на два пъти Лионел Матадос можеше да възстанови равенството - при първото положение стражът на гостите Борислав Начев успя да избие неговия диагонален удар в корнер, а при второто бързоногото крило стреля в напречната греда.

В 66-ата мин. „червено-черните“ се върнаха в мача, след като капитанът Браиан Стоянов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Петър Димитров.

11 минути по-късно обаче бившият полузащитник на Локомотив (София) Иво Иванов засече с глава центриране от корнер на Реденцов и донесе трите точки за Спартак - 1:2.

Домакините доиграха срещата в намален състав, след като 78-ата мин. Пепи Димитров беше декориран в червено за удар с лакът срещу противников състезател. В самото начало на двубоя пък левият халф-бек на червено-черните Давид Стоянов получи контузия и най-вероятно също ще пропусне следващия мач.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Давид Стоянов (25 мин. Николай Генов), Васислав Димитров, Антонио Абаджиев (81 мин. Владимир Найденов), Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (кап.), Милен Василев, Лионел Матадос и Петър Димитров.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев II (Враца) - Първа атомна (Козлодуй) 2:1, Янтра (Полски Тръмбеш) - Севлиево 2:1, Вихър (Славяново) - Етър ВТ II (Велико Търново) 2:0, ОФК Павликени - Левски 2020 (Лом) 0:2, Дреновец - ОФК Левски 2007 (Левски) 2:2 и Партизан (Червен бряг) - ОФК Академик (Свищов) 3:1. Двубоите Локомотив 1927 (Дряново) - ОФК Бдин 1923 (Видин) и Пещера (Галата) - ОФК Трявна бяха отложени.

Начело в класирането излезе Ботев II (Враца) с 19 точки, следван от Севлиево и Вихър (Славяново) с по 18 т. ОФК Локомотив (Мездра) е на 14-а позиция с 5 точки и голова разлика 4:7 - актив, натрупан след 1 победа, 2 равенства и 3 загуби, но и с мач по-малко.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на досегашния лидер в таблицата Севлиево. Двубоят е на 27 септември, неделя, от 17:00 часа.