Локо (Мездра) ремизира като гост в контрола със Славия U19 (София)

Третодивизионният ОФК Локомотив (Мездра) и юношите старша възраст (U19) на Славия (София) завършиха наравно - 0:0, в контролна среща, която се игра на един от помощните терени в спортен комплекс „Стоян Коцев-Кано“ в столицата. Проверката бе седма за мездренските „железничари“ по време на подготовката им за новия сезон в Северозападната Трета лига.

През първото полувреме гостите бяха по-активният отбор, владееха повече топката и създадоха няколко чисти голови положения. По два опасни удара отправиха Гроздан Илиев, Методи Янков и Светослав Валериев, които преминаха на сантиметри от целта или бяха парирани от младия страж на „белите“ Георги Илиев.

През втората част играта се изравни и домакините също имаха своите възможности да отбележат. С безпогрешни намеси в тези ситуации обаче се отличи вратарят на „червено-черните“ Кристиян Дяков, който е юноша на Славия, но е преминал и през школата на ЦСКА.

От изявите на момчетата на треньора Николай Нинов се запомни една комбинация на скорост между капитана Браиан Стоянов и новото попълнение Николай Ковачев, завършила с топовен изстрел на последния под гредата, който беше отразен със сетни сили от резервния страж на столичани.