Локо (Мездра) с втора победа над Академия Ботев (Враца)

Втора победа над новака в Северозападната Трета лига Академия Ботев (Враца) записа ОФК Локомотив (Мездра) по време на предсезонната си подготовка. След като преди една седмица победиха на собствен терен врачани с 3:1 (голмайстори: Лионел Мададос - 2 и Браиан Стоянов), този уикенд „железничарите“ им върнаха визитата и отново спечелиха - този път с 1:2. Това е трети успех за момчетата на треньора Николай Нинов в шестте им летни контроли досега - освен над „академиците“, преди това те се наложиха у дома над друг новак в групата - Пещера (Галата), с 4:1 (Давид Стоянов, Александър Костадинов, Методи Янков и Светослав Валериев).

При тежки условия за игра - непрекъснат дъжд, на едно от помощните игрища на стадион „Христо Ботев“ във Враца, домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме с попадение на Борислав Боянов от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Виктор Василев. След почивката обаче, в рамките на десетина минути, „червено-черните“ стигнаха до пълен обрат. Най-напред опитният нападател Петър Димитров се възползва от извеждащ пас на капитана Браиан Стонянов и възстанови равенството, а впоследствие новото попълнение Николай Ковачев се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на „зелените“ и с точен удар от палантерията оформи крайното 1:2.

Следващата контрола на „железничарите“ е в сряда, 22 юли, от 18:30 часа, когато те гостуват на юношите старша възраст (U19) на Славия (София). В събота, 25 юли, локомотивци приемат на градския стадион Първа атомна (Козлодуй), като началният час на проверката ще бъде уточнен допълнително.

Шампионатът в Северозападната Трета лига ще стартира на 9 август (неделя).