Младежите на ХК Локомотив (Мездра) стартираха с две победи

Младежите до 19 г. на ХК Локомотив (Мездра) стартираха с две победи през пролетния полусезон от първенството по хандбал в Зона „Витоша”. В третия турнир от зоналния шампионат, който се проведе през почивните дни в Хасково, момчетата на треньора Евгени Йоловски се наложиха над Интер (Благоевград) с 36:32 (на полувремето 20:16) и над Пирин 64 (Гоце Делчев) с 45:32 (22:17).

Най-много точни попадения за локомотивци - 30, отбеляза пивотът Божидар Симеонов, национален състезател за младежи до 18 г. 16 гола добави разпределителят Илиян Младенов, а по 11 - капитанът на отбора Йордан Тонов и десният гард на отбора Милен Валентинов.

В останалите срещи се получиха следните резултати: Асти 91 (Хасково) - Пирин 64 (Гоце Делчев) 32:27, Асти 91 - Интер (Благоевград) 30:24 и Асти 91 - ЦСКА (София) 10:00 (служ.).

Начело във временното класиране в Зона „Витоша“ при М19 е ХК Локомотив (Мездра) с пълен актив от 12 точки и голово съотношение 201:151. На второ място е Асти 91 (Хасково) също с 12 т. (176:124), но с мач повече. Тези два отбора на практика се класираха за Държавния финал в тази възраст, който ще би трябвало да се проведе от 15 до 17 май в Горна Оряховица.

Трети е Пирин 64 (Гоце Делчев) с 4 т. (188:167), а четвърти - Интер (Благоевград) с 2 т. (171:176). В дъното на таблицата е ЦСКА (София) без спечелена точка (52:170).

Следващият турнир от зоналния шампионат, по програма, е на 11 април в столицата.

Междувременно, във връзка със Заповед №РД-09-196/ 08.03.2020 г. на министъра на младежта и спорта и адаптирано спрямо вътрешния спортен календар, от Българската федерация по хандбал (БФХ) съобщиха, че се отлагат за неопределен период всички срещи и турнири при подрастващите. Решението касае както турнирите, администрирани от четирите Зонални съюза по хандбал, така и за финалните турнири за „Купа България-БФХ”.