ОФК Локомотив (Мездра) и Вихър (Славяново) „свериха часовниците си“

Две седмици преди подновяването на първенството в Северозападната Трета лига деветият на полусезона ОФК Локомотив (Мездра) отстъпи с 2:3 в контролна среща пред третия в есенното класиране Вихър (Славяново). Проверката бе първа за домакините, които са доста по-назад в зимната си подготовка от своите съперници. За гостите това бе четвърта контрола - преди това те победиха с 0:1 дублиращия отбор на Ботев (Враца), загубиха с 1:0 от ОФК Павликени и ремизирха - 4:4, с Чавдар (Етрополе).

Тимът от Славяново поведе в резултата в 19-ата мин., когато централният защитник Любомир Борисов засече с глава центриране от статично положение на Йоан Петков за 0:1. Десет минути по-късно след самостоятелен пробив през центъра голмайсторът на „вихърци“ Константин Генков покачи на 0:2.

В ответната атака Симон Николов бе фаулиран в наказателното поле на гостите и главният рефер Славян Добрев посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата капитанът на „железничарите“ Валдемар Стоянов шутира безпощадно и намали на 1:2.

Три минути след почивката отбраната на „червено-черните“ се пропука фатално и от малък ъгъл Иван Иванов възстанови комфортната преднина на „зелено-червените“ - 1:3. Само две-минути по-късно Валдемар Стоянов се възползва от извеждащ пас в пеналта на свои съотборник и отново върна домакините в мача за 2:3 - попадение, което се оказа последно в срещата.

Гостите завършиха двубоя в намален състав след като в заключителните секунди Йоан Петков получи директен червен картон за обидна реплика към съдията.

ОФК Локомотив игра в състав: Ивайло Сайков, Станислав Шарлийски (65 мин. Любослав Валентинов), Михаил Михайлов, Мартин Михайлов,  Стоян Терзиев, Гроздан Илиев, Росен Крумов (52 мин. Владимир Стоянов), Браиан Стоянов, Борислав Симеонов, Валдемар Стоянов (кап.) и Симон Николов; ст. треньор - Николай Нинов.

Следващата контрола на Локо (Мездра) е в сряда, 26 февруари, като съперникът в нея ще бъде уточнен допълнително. В събота, 29 февруари, „железничарите“ гостуват на Искър 1923 (Роман) в последната си проверка преди началото на пролетния полусезон в третия футболен ешелон.