Мездренските атлети с първи медали за годината

Мездренските атлети завоюваха първите си отличия за 2020 г.

Мелани Венциславова стана вицешампионка на България в трибоя при момичетата на Националния шампионат за момчета и момичета под 14 г. в зала, а Йоло Николов победи в бягането на 3000 м при мъжете на 49-я Международен турнир „Академик”. Двете съревнования, с които беше открит новият атлетически сезон у нас, се проведоха на 11 януари в столичната зала „Асикс Арена”.

Мелани Венциславова спечели втория си медал от национален шампионат - сребърен в трибоя при момичетата под 14 г. 13-годишната възпитаничка на Митко Ценов, която този път стартира за Академик (София), записа лични постижения и в трите дисциплини: 8.91 сек. в спринта на 60 м, 4.52 м в скока на дължина и 1:44.55 мин. в бягането на 600 м (най-силен резултат от всички участнички в състезанието).

Така Мелани събра общ сбор от 189 точки, който й отреди второ място в крайното класиране от над 220 подрастващи атлетики, само на 7 точки от титлата. Миналата година тя отново заслужи сребърното отличие, но със 179 т. Шампионка в трибоя при момичетата стана Радина Величкова (Ботев - Пловдив) със 196 т., а трета е Виктория Чанкова (Супер спорт - Варна) със 184 т.

Йоло Николов (АК Орхание - Ботевград) нямаше конкуренция в бягането на 3000 м в 49-ото издание на международния турнир за мъже и жени „Академик“. 35-годишният атлет от Мездра пробяга дистанцията за 8:20.68 мин. (PB 8:14.96 мин., 16.02.2019 г., Истанбул), като застигна почти с една обиколка всичките си съперници.

Втори, на 51,51 секунди след него, финишира Владислав Михайлов (Атлетик 90 - Луковит) с 9:12.29 мин., а се нареди Муджахид Мислимовски (Северна Македония) с 9:12.33 мин.

17-годишният благоевградчанин Мартин Балабанов (Академик - София), който през миналата година се състезаваше за СК Атлет (Мездра), завърши девети на 800 м, с време 2:00.72 мин. Победител в тази дисциплина стана   неговият съотборник Алекс Василев 1:53.74 мин.

Снимки: Илиан Телкеджиев, atletikabg.com