Грации от Мездра триумфираха на „Коледни звездички“

За трета поредна година ЖКХГ „Анелия“ (Мездра) стана комплексен победител в традиционния турнир по художествена гимнастика „Коледни звездички“, който се проведе в Мездра. Домакините събраха най-много точки - 118, в крайното отборно класиране. Подгласнички на победителите станаха СКХГ „Елегант“ (Плевен) със 72 т. и СКХГ „Елит“ (Стара Загора“ с 67 т. Топ 6 допълниха дебютантът СКХГ „Аида“ (Хасково) с 38 т., СКХГ „Гълъбово“ с 34 т. и СНЦ „Ритмика“ (София) с 28 т.

В тазгодишното, 15-о издание на турнира взеха участие 123 гимнастички на възраст от 5 до 14 години от 8 спортни клуба от нашата страна, които се съревноваваха в иновативния формат мини ансамбли - двойки и тройки. Съгласно регламента, най-малките грации от 5 до 8 г. изпълниха по два пъти съчетания без уред, а останалите (от 9 до 14 г.) - с уред по избор. Главен съдия на състезанието бе Валя Маркова, съдия международна категория.

Гимнастичките на „Анелия” (Мездра) спечелиха общо 13 медала в 8-те възрастови категории - 7 златни и 6 сребърни.

Златни отличия заслужиха двойката и тройката при 6-годишните, тройката при 7-годишните и двойката при 8-годишните, тройката при 10-годишните, както и двойката и тройката при девойките младша възраст.

Със сребърни медали се окичиха двойката при 7-годишните и тройката при 8-годишните, двойката и тройката при 9-годишните, двойката при 10-годишните и тройката при девойките старша възраст.

Така напълно заслужено възпитаничките на треньорите Лили Николова и Цветелина Цинцарска вдигнаха купата за комплексен победител в юбилейното издание на „Коледни звездички“. „Благодарим на децата за положените усилия и им пожелаваме още повече успехи през новата състезателна година“, споделиха по този повод от ЖКХГ „Анелия“.

Със специална награда си тръгна най-малката участничка в турнира - 4-годишната Александра Андонова от „Ритмика“ (София), с треньор Гергана Танчева.

Призьорите в отделните възрастови категории получиха медали, грамоти и предметни награди, а клубът комплексен победител - купа и парична премия. Официални гости на турнира бяха общинските съветници Христина Стоянова и Венета Петрова.