Митко Ценов стана пети Балкански шампионат

Националният рекордьор на България в дисциплината 3000 м. стипълчейз Митко Ценов се класира на пето място в дисциплината 1500 м. на XXIII-я Балкански шампионат за мъже и жени в зала. Той се проведе на 17 февруари в Истанбул. За съжаление топ атлетът на СК“Атлет“- Мездра финишира за 3:54.85 мин. и не успя да покрие високия норматив от 3:39.50 мин. за участие в Световното първенство в зала в Бирмингам, Великобритания. Непосредствено след Митко Ценов се нареди съотборника му Иво Балабанов, който измина разстоянието за 3:55.23 мин.

Балкански шампион стана Амини Кадири от Кипър с време 3:53.01 мин. Сребърен медалист в дисциплината 1500 м. е Левент Атес от Турция с време 3:53.26 мин. С бронзовото отличие се окичи представителят на Армения Ерванд Мактрачиян с резултат 3:53.28 мин.

За съжаление състезаващият се треньор на СК“Атлет“-Мездра- Йоло Николов не завърши бягането в дисциплината 3 000 м. Очаква се топ състезателите на СК “Атлет“ да зарадват с ефектно бягане жителите и гостите на Мездра по време на XVI-тия Републикански шосеен пробег „3-ти март“.