Селото (Зверино) е шампион на Коледния турнир по футбол в Зверино

С исполинска битка завърши Коледния турнир по футбол на малки врати в с. Зверино. В него участие взеха 10 мъжки и 3 детски формации.

При децата убедителен победител стана отбора на Юнак (Оселна) след две победи и голова разлика 10:1 гола. Втори се нареди отбора на Балкан (Игнатица), който успя да надделее над Скала (Зверино) с 5:3 в интригуващ мач с множество обрати. Голмайстор при децата стана Мартин Рашов от Юнак (Оселна) с 5 гола, а най-добър вратар е Никълс Петров, също от Юнак (Оселна), допуснал само един гол.

При мъжете Селото (Зверино) надделя над конкуренцията в Група А. победителите записаха 4 победи с голова разлика 19-4. В другата група Куртизан (Гарата) записа 4 победи при голова разлика 16-6, а Ураган (Сивец) продължи с 9 точки и голова разлика 21-8.

В полуфиналите Ураган (Сивец) поведе още в началните минути след гол на Димитър Георгиев, но Селото (Зверино) успя да направи пълен обрат още до полувремето. През второто полувреме успя да отбележи още няколко гола и да поведе с 5:1. В последната атака Ураган върна едно попадение за крайното 5:2.

Във вторият полуфинал Куртизан се наложи с 3:1 над UK Albania.

Във финала Ивайло Бояджиев откри резултата в полза на Селото, а Момчил Иванов удвои. Куртизан намали на 2:1 след гол на Емил Манолов. В средата на второто полувреме след хубава комбинация Ивайло Бояджиев покачи на 3:1. Така завърши и срещата.

Голмайстор на турнира стана Митко Гришев от UK Albania с 18 гола, 10 от които вкарани в един мач. Най-малко голове, седем, допусна вратарят на шампионите Борислав Георгиев. И двамата получиха грамота и статуетка от Община Мездра.

Грамоти получиха също Мартин Писарски за най-красив гол, Димитър Илиев за най-възрастен състезател в турнира, Нещастник (Оданат) за най-атрактивен отбор и Стоян Петров за съдия на турнира.

Грамотите и наградите бяха връчени от една от легендите на футбола в Зверино - Иван Митев (Джефри).